Дивовижна сучасна архітектура Європи

У Європі є чимало цікавих та оригінальних будинків.. Деякі з них вражають масивністю, деякі інженерною думкою а деякі виглядом. “Танцюючий будинок” у Празі, “Кривий будинок” у Сопоті та “Sky Tower” у Вроцлаві.

Танцюючий будинок – оригінальна адміністративно-офісна споруда, зведена Владо Милуничем і Френком Гері у 1992—96 роках. Він має 7 наземних і 2 підземних поверхи, у якому містяться представництва декількох міжнародних компаній. На даху будівлі розташований французький ресторан з розкішною панорамою міста. Каркас будівлі — залізобетонний, для створення неповторного зовнішнього вигляду було використано 99 фасадних панелей. Фундамент будівлі, що розташований на рівні підземних ґрунтових вод, підтримується системою буронабивних паль; крім того будинок статично закріплений з обома сусідніми спорудами.

 Свою назву будинок отримав за подібність силуетів веж на знаменитих американських танцюристів Фреда Астера та Джинджер Роджерс, причому кам’яна вежа — це «танцюрист», скляна — відповідно «танцівниця». Автором куполу «чоловічої» вежі є Гері. Інтер’єри частково виконані британською архітекторкою чеського походження Євою Їржичною. Будова здобула престижну оцінку від американського часопису Time — її визнали переможцем у номінації «дизайн року»—1996.
Кривий будинок – був побудований в 2004 році за проектом архітекторів Шотінскіх і Залевського. Архітекторів на цей проект надихнули малюнки художників Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга. Корисна площа будівлі становить близько 4000 м². Об’єкт є частиною Торгового Центру «Резидент». На першому поверсі знаходяться торгові приміщення, ресторан і салон гральних автоматів. На другому поверсі знаходяться студії «Radio RMF FM» і «Radio RMF MAXXX» Sky Tower – багатофункціональний хмарочос (2007-2012 років будівництва), який є найвищим у місті, другим за висотою у Польщі та 31-им у Європі. Чесно кажучи, здалеку (з об’їздної дороги), будівля вводить в оману – її зовнішній облік виглядають ніби перед вами далеко село а посеред нього стоїть костел. Його архітекторами є Маріуш Корзоц і Даріуш Дзюбинський. Висота – 212 метрів (до антени) і 207 до кінця будівлі. В приміщеннях знаходиться 38 ліфтів, 8 екскалаторів і 2 траволатора.

Загалом це комплекс будівель, який складається з трьох приміщень. Перше приміщення – це три надземних і один підземний поверх. Друге – це 19 поверхів, де з 11 по 18 поверх розміщені 52 житлові квартири. А от третє приміщення – найвище – 51 поверх.

На 10 поверсі є засклений оглядовий майданчик (відкритий з 3 січня 2014 року). Підйом на неї здійснюється службовим ліфтом за 50 секунд на висоту у 200 метрів. Вхідний квиток туди – 10 злотих.Далі буде …