Невідомий Гамбург: активне, стрімке та комфортне місто (частина 2)

Гамбург – місто стрімкого розвитку. Одразу всього не можливо розповісти, так само як і не можливо все побачити у ньому. Тому пропоную до читання другу частину розповіді про місто.

Музейне життя тут досить різностороннє – перераховувати їх можна довго, я виділю найвідоміший – Miniatur Wunderland (Мініатюрна країна чудес). Вхідний квиток у ньому коштує 13 євро (для груп від 15 осіб по 12 євро). Це найбільший залізничний макет в світі.

На макеті використовується 930 потягів, які складаються з 14 450 вагонів; 335 000 ліхтарів, 228 000 дерев і 215 000 фігурок людей.

Центр керування експозицією:

Наприклад цікавий макет Кнуфінгенського аеропорту (його відкрили у 2011 році а вартість макети становила 3,5млн. євро) – тут розміщені літаки, сотні автомобілів, пасажирські термінали, автостоянка, готель, метро та безліч одиноких фігур.

Доречі там серед багатьох літаків є і модель нашої «Мрії»:

Вражає своїм стилем філармонія – будівництво її розпочалось у 2007 році і ведеться досі. Такий оригінальний стиль запроектувало архітектурне бюро Basler Architekturbüro Herzog & de Meuron. Щоправда через затримки в будівництві і зміни вартості проекту, він вважається найбільш скандальним у місті. Початкова вартість його оцінювалась у 77 мільйонів євро, а в результаті сума вже складає 789 мільйонів.

Такий її макет в музеї мініатюр:

Зсередини:

Вид з причалів:

Ріппербан – одна з туристичних “вечірніх” принад міста – аналог вулиці червоних ліхтарів у Амстердамі. Доречі на цій вулиці була перша квартира братів-Кличків а також саме тут знімають трансляцію голосування Німеччини під час «Євробачення»:

 
 
 
 
Транспорт: У місті популярний є наземний S-bahn, підземний U-bahn і міські автобуси.
 
 
 
Також існують човни-“маршрутки” які курсують по річці між різними частинами міста.
Довгі міські автобуси Van-Hool:
 
S-bahn (або міська електричка) – діє 4 основних і дві додаткові лінії S11 і S2, які працюють в час-пік. Вартість проїзду залежить від зони. Для зручності пасажирів всі лінії S-Bahn і метро перетинаються на центральному вокзалі.
 
 
 
U-bahn (або метрополітен) – діє також 4 лінії, на яких є 91 станція; його унікальність полягає в тому, що більшість ліній проходять над землею, посеред міських вулиць. загальна довжина ліній складає 104,7 км.
 
 
Часто лінії, які проходять поміж вулицями над землею виглядають так:
 
Також напевне кожен бачив місто у відомому фільмі про Джеймса Бонда «Завтра не помре ніколи» з Пірсом Броснаном (зйомки відбувались у цьому готелі):
Загалом місто досить цікаве. Ось короткі цікавинки про місто з Вікіпедії:
– Гамбург займає перше місце серед міст Європи за кількістю мостів (за різними даними від 2300 до більше 2500). У місті більше мостів ніж в Венеції (400), Амстердамі (1200) і Лондоні разом узятих
 
 
– В Гамбурзі знаходиться найбільший у світі район портових складів на дерев’яних палях (нім. Speicherstadt), побудований в кінці XIX ст. на мілководді Ельби. Старі закопчені червоноцегляні 5-6 поверхові будівлі складів, розташовані рядами-кварталами на островах посеред Ельби, де «вулицями» служать канали
– В Гамбурзі в 1960–1962 роках починала свою музичну кар’єру легендарна рок-група «The Beatles», будучи ще маловідомою в себе на батьківщині, в Ліверпулі
– В Гамбурзі жили й тренувалися діючі чемпіони світу з боксу в суперважкій ваговій категорії брати Віталій та Володимир Кличко
– На честь міста названо астероїд 449 Гамбург
Далі буде …
Володимир Антків, Голова громадської організації “Центр інтелектуального та громадського розвитку”