Невідомий Гамбург: активне, стрімке та комфортне місто (частина 1)

Зовсім недавно за підтримки Громадської організації “Центр інтелектуального та громадського розвитку” мав нагоду відвідати Німеччину.

Всю розповідь в одній статті розмістити важко, місто про яке хочу розповісти досить цікаве. Тому пропоную першу частину розповіді:

Німеччина – про які міста цієї центральноєвропейської країни ми знаємо? Берлін, Мюнхен, Франкфурт, Кельн… Є серед них місто, досить унікальне, варте до відвідування та його вивчення –це Гамбург. Як пише Вікіпедія (а вона в нас всезнаюча) – це місто за чисельністю населення є другим у країні (майже 1,8 млн мешканців, площа міста становить 755, 264 км²) та шосте місто у Європейському союзі. Засноване воно ще у 810 році. Водночас Гамбург — найбільше не столичне місто ЄС. І це відчувається приїхавши сюди – воно велике, активне, багатокультурне, кажуть що тут близько 50% мешканців мають коріння зовсім не німецькі. Ця територія так званого «Великого Гамбурґа» також називається однією з одинадцяти «європейських метрополісів» Німеччини. Також місто є (несуверенним) містом-державою та федеральною землею Німеччини.

Наша маленька українська делегація молодих активістів з різних міст країни стала учасником міжнародної конференції

Місто є промисловим центром – у місті знаходиться завод Airbus (підприємство створено на базі раніше заснованого в районі Фінкевердера заводу з виробництва гідролітаків у 1936 році) – зараз там проводять фінальне складання моделей А318, А319 і А321, деякі частини фюзеляжу і внутрішнього оздоблення А380. Також тут знаходиться компанія LufthansaTechnik, яка займається переобладнанням літаків та їх ремонтом.

HamburgerHafen – найбільший морський порт у Німеччині, третій за величиною у Європі після Роттердаму та Антверпена (якщо враховувати його як контейнерний порт – то 2-ий) і 14-ий у світі. Його територія 7,236га, товарообіг здійснюється з 170 країнами світу, обсяг руху вантажів у 2008 році склав 140 400 000 тонн (з яких 95.1 млн тонн – в контейнерах). Також тут розміщена відома суднобудівна компанія – Blohm + VossGmbH – заснована ще в 1877 році, у першій половині ХХ століття була одна з найбільших в світі. Саме тут при будівництві металевих корпусів почали застосовувати зварювання а не заклепки.

У Гамбургу є також найстаріший у Німеччині монетний двір – Münzzeichen J. Він виготовляє 21% всіх монет, котрі випускаються у обіг в Німеччині. Також тут виготовляють пам’ятні монети Євро, а також монети для інших країн.

Всі напевне чули про адроннийколайдер в Франції та мало хто знає що у Гамбурзі він теж будується (TESLA). Розробка місцевого інституту DESY (DeutscheElektronen-Synchrotron).  Він розрахований на сучаснішу технологію надпровідників, його довжина 30 км. Завершення будівництва, поряд з вже наявним прискорювачем протонів (LHC) у Женевському CERN, стане наступним великим кроком у фізиці частинок.

У місті розташовані знамениті видавництва: SPIEGEL-Verlag та найбільше видавництво Європи Gruner + Jahr AG &Co KG.

Далі буде …